Forum Nordicum w Szklarskiej Porębie 2015

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Justyna Kowalczyk o biegu na 10 kilometrów

02-12-2007
Patrząc na czas wygląda, że zaczęłam mocno, ale tak naprawdę to wcale nie był szybki start. Przynajmniej nie czułam tego po moich ruchach i zmęczeniu na pierwszych kilometrach. Być może w szybkim pokonywaniu dystansu pomógł mi fakt, że nie jechałam w wytyczonych torach tylko obok. Szybko to "wyczaiłam" i skorzystałam z tego. więcej <strong>»</strong>

Podium Justyny Kowalczyk w Kuusamo!

02-12-2007
Fantastycznie zakończył się dla polskiej ekipy narciarski weekend w Kuusamo. W biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce! W ekstremalnie trudnych warunkach - przy porywistym wietrze, temperaturze sięgającej minus 15 stopni Celsjusza, padającym śniegu - szybciej od Polki na metę przybiegły jedynie liderki Pucharu Świata, Norweżki Marit Bjoergen i jej rodaczka Asrtid Jacobsen. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk polubiła siódemki

01-12-2007
Siódme miejsce w Beitostoelen, siódmy czas w kwalifikacjach do sprintu w Kuusamo i ostatecznie siódme miejsce w rozegranych tam dzisiaj zawodach na dystansie 1,2 km – nie ma wątpliwości, Justyna Kowalczyk, bo o niej mowa, polubiła na początku sezonu cyfrę siedem. więcej <strong>»</strong>

Na piątkę w Kuusamo?

29-11-2007
Od wielu lat nie było takiego weekendu - aż pięciorga polskich zawodników wystartuje podczas zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. W Kuusamo o punkty walczyć będą Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec, Maciej Kreczmar i Janusz Krężelok. Szanse na to będą cztery – biegi sprinterskie kobiet i mężczyzn (1 grudnia) oraz bieg panów na 15 km i pań na 10 km (2 grudnia). Wszystkie biegi rozgrywane będą technika klasyczną co znacznie zwiększa szanse naszych zawodników. więcej <strong>»</strong>

Drammen: PS w biegach - Naess najszybszy, Krężelok daleko

15-03-2007
Norweg Boerre Naess wygrał w Drammen zawody narciarskiego Pucharu Świata w sprincie na trasie o długości 1,2 km. Drugie miejsce zajął Szwed Mats Larsson, na trzeciej pozycji uplasował się Norweg Trond Iversen. Janusz Krężelok został sklasyfikowany na 25. miejscu, Maciej Kreczmer na 47. pozycji. więcej <strong>»</strong>