Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN 2016

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Drammen: Kuitunen wygrała sprint w Drammen, Kowalczyk 7

15-03-2007
Finka Virpi Kuitunen wygrała w Drammen zawody narciarskiego Pucharu Świata w sprincie na dystansie 1,2 km techniką dowolną. Drugie miejsce zajęła Słowenka Petra Majdic, a trzecie Finka Aino Kaisa Saarinen. Justyna Kowalczyk triumfowała w finale "B". W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdecydowanie prowadzi Finka Virpi Kuitunen - 1397 pkt. Justyna Kowalczyk jest ósma - 434 pkt. więcej <strong>»</strong>

PS w biegach - Smigun pierwsza, Kowalczyk 10

13-03-2007
Estonka Kristina Smigun wygrała w fińskim Lahti bieg na 10 km techniką klasyczną zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Druga była Rosjanka Olga Zawiałowa, a trzecia Niemka Viola Bauer. Justyna Kowalczyk zajęła dziesiąte miejsce tracąc do triumfatorki 59,7 s. więcej <strong>»</strong>

Tarvisio: MSJ - Zwycięstwa Iwanowa i Jacobsen

13-03-2007
Rosjanin Iwan Iwanow i Norweżka Astrid Jacobsen zwyciężyli w sprincie w mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które rozpoczęły się w poniedziałek we włoskim Tarvisio. Najlepiej z reprezentantów Polski wypadł Andrzej Leśnik, który odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 25. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Kuitunen wygrała sprint w Lahti, Kowalczyk 11

11-03-2007
Finka Virpi Kuitunen wygrała w Lahti zawody narciarskiego Pucharu Świata w sprincie na dystansie 1200 m techniką dowolną. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Riitta-Liisa Roponen, a trzecie Szwedka Anna Dahlberg. Justyna Kowalczyk uplasowała się na jedenastej pozycji. więcej <strong>»</strong>

Norweskie podium sprintu w Lahti

11-03-2007
Norweg Petter Northug wygrał w sobotę w fińskim Lahti sprint na 1400 m techniką dowolną narciarskiego Pucharu Świata. Na podium stanęli wyłącznie norwescy zawodnicy - drugie miejsce zajął mistrz świata Jens Arne Svartedal, a trzecie Eldar Roenning, który w niedawnych MŚ w Sapporo zdobył brązowy medal w tej konkurencji. Janusz Krężelok uplasował się na 26., a Maciej Kreczmer na 30. pozycji. więcej <strong>»</strong>