Renault Partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

"Wiecznie" trzecia Kowalczyk - kolejny sukces Justyny

04-01-2008
Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w sprincie na 1,2 km zaliczanym do klasyfikacji cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich, który odbył się we włoskiej miejscowości Asiago. Wygrała wiceliderka cyklu, Szwedka Charlotte Kalla, a druga była Rosjanka Natalia Korostieliewa. więcej <strong>»</strong>

Justyny Kowalczyk walczy z infekcją

03-01-2008
Czy Justyna Kowalczyk utrzyma miejsce na podium w prestiżowej rywalizacji Tour de Ski - to najważniejsze pytanie przed trzema ostatnimi etapami prestiżowej imprezy (piątkowym sprincie w Asiago, sobotnim biegiem na 10 km "klasykiem" w Val di Fiemme i niedzielnym, finałowym podbiegiem na 10 km, także w Val di Fiemme). Niestety na decydujących kilometrach najlepsza polska zawodniczka będzie musiała walczyć nie tylko z rywalkami, ale i z infekcją, która "przyplątała" się w ostatnich dniach. więcej <strong>»</strong>

Kryzys był, ale trzecia pozycja obroniona!

02-01-2008
Piąty etap Tour de Ski przyniósł w rywalizacji pań spore przetasowania w klasyfikacji generalnej. Tylko jedna rzecz pozostała niezmienna – Justyna Kowalczyk wciąż zajmuje w prestiżowej imprezie bardzo dobre trzecie miejsce, choć dzisiejszy bieg na 10 km stylem klasycznym ukończyła na ósmej pozycji. Zmagania na koronnym dystansie Polki wygrała w Novym Meście Finka Aino-Kaisa Saarinen przed swoją rodaczką Virpi Kuitunen. I to właśnie Kuitunen została nową liderką Tour de Ski. Po pięciu etapach 25,0 sekund straty ma do niej Szwedka Charlotte Kalla, a 42,1 sekundy za Finką znajduje się właśnie Kowalczyk. O klasyfikacji generalnej, dzisiejszym biegu, zdrowiu i smarowaniu nart rozmawialiśmy w najlepszą polską biegaczką, gdy wraz z ekipa podróżowała z Novego Mesta do włoskiego Asiago. więcej <strong>»</strong>

Aleksander Wierietielny o biegu Justyny Kowalczyk

01-01-2008
Podstawowym zadaniem postawionym przed Justyną było dogonienie prowadzących Bjoergen i Follis. Mieliśmy nadzieję, że jak dojdzie rywalki to wytrzyma tempo i na metę dobiegnie na dobrym miejscu. Ten pościg na pierwszych kilometrach udał się, ale kosztował Justynę wiele sił i szczególnie na ostatnim okrążeniu raczej patrzyła się za siebie, aby nie dać się dogonić rywalkom i utrzymać dobre miejsce, niż myślała o atakowaniu Kalli. Szczególnie, że Szwedka doskonale biega łyżwą. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk polubiła trzecie miejsca

01-01-2008
Dobre zakończyła i tak samo dobrze rozpoczęła Nowy Rok Justyna Kowalczyk. Brązowa medalistka olimpijska z Turynu zajęła trzecie miejsce w piegu pościgowym na 10 km techniką dowolną rozegranym 1 stycznia w Novym Meście. Był to już jednocześnie czwarty etap Tour de Ski. Na półmetku rywalizacji Kowalczyk zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą (101, sekundy) do zwyciężczyni dzisiejszego biegu, Szwedki Charlotte Kalli. więcej <strong>»</strong>