Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Justyna Kowalczyk o finale Pucharu Świata

16-03-2008
Myśmy mieli wszystko dokładnie wyliczone: jeżeli byłabym pierwsza, to która ma być Kalla, jeżeli będę druga, to która ona musi być by było dobrze, czyli by było podium w klasyfikacji generalnej. Staraliśmy się więc kontrolować sytuację, choć kiedy organizm odmówiłby posłuszeństwa to niewiele byśmy zdziałali. Na szczęście tym razem obyło się bez niemiłych niespodzianek. W górach, takich jak tutaj, wiele zawodniczek słabnie, ale ja się czuję znakomicie. Góry były w Canmore w Kandzie, gdzie byłam pierwsza i dwa razy trzecia... Mam prowadzony perfekcyjny trening wysokogórski i to daje efekty. więcej <strong>»</strong>

Kowalczyk na podium klasyfikacji generelnej PŚ

16-03-2008
Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym sezonu 2007/08. "Kryształową Kulę" wywalczyła Virpi Kuitunen. I to właśnie Finka zwyciężyła w ostatnim biegu sezonu - na 10 kilometrów techniką dowolną w Bormio. Kowalczyk, podobnie jak w sobotnim biegu na tym samym dystansie, tylko techniką klasyczną, była druga. więcej <strong>»</strong>

Drugie miejsce Justyny Kowalczyk w Bormio

15-03-2008
Justyna Kowalczyk zajęła w Bormio drugie miejsce w zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata biegu ze startu wspólnego na 10 km technika klasyczną. Polka przegrała minimalnie na finiszu z Finką Virpi Kuitunen. więcej <strong>»</strong>

Wyczerpujący sprint w Bormio

14-03-2008
Na dystansie 2,5 kilometra rywalizowały w piątek w Bormio najlepsze biegaczki podczas "przedłużonego" sprintu otwierającego finałowy weekend Pucharu Świata. Z czterech naszych reprezentantek najlepiej spisała się Justyna Kowalczyk zajmując 14. miejsce. Na punktowanym miejscu znalazła się także Sylwia Jaśkowiec (23. pozycja). Poza czołową trzydziestką uplasowały się Kornelia Marek (52) i Paulina Maciuszek (62). więcej <strong>»</strong>

PŚ w spincie - Wygrana Kuitunen i Hattestad, Kowalczyk 8.

05-03-2008
Finka Virpi Kuitunen i Norweg Ola Vigen Hattestad wygrali w norweskim Drammen biegi sprinterskie (1 km) zaliczane do klasyfikacji narciarskiego Pucharu Świata. Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w finale B i została sklasyfikowana na ósmej pozycji. więcej <strong>»</strong>