Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Eliza Rucka na 13. miejscu w Alpen Cup w St. Ulrich

16-12-2017
Po raz kolejny bardzo dobry wynik w zawodach juniorskich FIS rozgrywanych podczas Alpen Cup w St. Ulrich uzyskała Eliza Rucka. Reprezentantka Polski w biegu na dystansie 5 km techniką klasyczną wywalczyła 13. miejsce. W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Szwajcarka Desiree Steiner. Natomiast w biegu mężczyzn na dystansie 10 km klasykiem triumfował zawodnik z Kazachstanu Ivan Lyuft. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Toblach: Krueger najlepszy na 15 km F

16-12-2017
Norweg Simen Hegstad Krueger wygrał sobotni bieg Pucharu Świata na dystansie 15 km techniką dowolną. Na drugim stopniu podium stanął Francuz Maurice Manificat. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Brytyjczyk Andrew Musgrave. W Toblach wystartował również reprezentant Polski - Jan Antolec, który ukończył bieg na 86. pozycji. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Toblach: Kowalczyk 50. w biegu na 10 km F

16-12-2017
Szwedka Charlotte Kalla zwyciężyła w sobotnim biegu na dystansie 10 km techniką dowolną, który rozgrywany był podczas Pucharu Świata w Toblach. Prawie sześć sekund za nią uplasowała się Norweżka Ragnhild Haga. Podium uzupełniła kolejna z norweskich biegaczek - Heidi Weng. Najlepsza z Polek - Justyna Kowalczyk ukończyła bieg na 50. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Łetocha i Marcisz punktują w Alpen Cup!

15-12-2017
Amerykanie zdominowali rywalizację pierwszego dnia zawodów Alpen Cup w biegach narciarskich. W sprincie techniką dowolną rozgrywanym w St. Ulrich zwycięstwa odnieśli Sophie Caldwell oraz Simeon Hamilton. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się Urszula Łętocha, która zajęła 19. miejsce. więcej <strong>»</strong>

Monika Skinder szósta w zawodach juniorskich FIS!

15-12-2017
Bardzo dobry wynik w zawodach juniorskich FIS osiągnęła Monika Skinder. Reprezentantka Polski w sprincie techniką dowolną, który rozgrywany był w austriackim St. Ulrich, wywalczyła szóste miejsce. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Niemka Alexandra Danner, natomiast u juniorów triumfował Szwajcar Janik Riebli. więcej <strong>»</strong>