Dzień medialny PZN

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

PŚ w biegach w Kuusamo: Siedmiu Polaków na starcie

24-11-2016
Już w najbliższy weekend 26-27 listopada zainaugurowany zostanie kolejny sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. W sobotę panie i panowie zmierzą się w sprincie techniką klasyczną, a w niedzielę na dystansach, również klasykiem. Na starcie zawodów w Kuusamo-Ruce zobaczymy siedmiu naszych reprezentantów. więcej <strong>»</strong>

Zawody w Bruksvallarnie: Staręga czwarty w sprincie

20-11-2016
Bardzo dobrym wynikiem Maciej Staręga zakończył ostatni sprawdzian przed Pucharem Świata w Kuusamo, zajmując czwarte miejsce w sprincie techniką klasyczną podczas niedzielnych zawodów w Bruksvallarnie. Zwycięstwo odnieśli reprezentanci gospodarzy. Wśród kobiet triumfowała Hanna Falk, natomiast w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Calle Halfvarsson. więcej <strong>»</strong>

Martyna Galewicz 44. na 10 km klasykiem

19-11-2016
Drugiego dnia zmagań w Bruksvallarnie biegaczki oraz biegacze narciarscy rywalizowali na dystansach stylem klasycznym. Wśród kobiet na dystansie 10 km klasykiem bezkonkurencyjna okazała się Japonka Masako Ishida, natomiast wśród mężczyzn bieg na 15 km techniką klasyczną wygrał Szwed Johan Olsson. Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Martyna Galewicz, która ukończyła zawody na 44. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Maciej Staręga 24. w Bruksvallarnie

19-11-2016
W piątek na trasach w Bruksvallarnie rozegrane zostały biegi stylem dowolnym na dystansie 5 km kobiet i 10 km mężczyzn. W jednej i drugiej kategorii zwyciężyli reprezentanci Szwecji - Ebba Andersson i Marcus Hellner. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Maciej Staręga, który ukończył rywalizację na 24. miejscu, natomiast 28. pozycję zajęła Martyna Galewicz. więcej <strong>»</strong>

Kowalczyk wygrywa kolejny bieg w Olos (Muonio)!

12-11-2016
Justyna Kowalczyk nie zwalnia tempa - po piątkowym zwycięstwie w sprincie również w sobotę okazuje się najlepsza, tym razem na dystansie pięciu kilometrów techniką klasyczną zawodów FIS w Olos (Muonio). Nasza reprezentantka o 9,2 sekundy wyprzedziła Finkę Kristę Parmakoski, a trzecie miejsce zajęła kolejna z Finek - Aino-Kaisa Saarinen (+ 26,1 sekundy). więcej <strong>»</strong>