XIX Konferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

41. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego: Słońce, śnieg i mistrzowie

05-03-2017
Około pięć i pół tysiąca osób z 26 krajów wzięło udział w dziesięciu biegach, które składały się na zakończony dzisiaj 41. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego z centrum na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W niedzielę, 5 marca, odbyły się dwie ostatnie konkurencje. więcej <strong>»</strong>

Jan Antolec: „Wiedziałem, że muszę powalczyć”

05-03-2017
Jan Antolec po raz pierwszy w swojej karierze startował dziś w biegu na dystansie 50 kilometrów. Od razu na najważniejszej imprezie sezonu: na mistrzostwach świata w Lahti. Polak spisał się dobrze, plasując się na 34. miejscu. - Nastawiałem się na ten bieg, bo w łyżwie czuję się mocniejszy. Trzymałem się grupy, małymi krokami przebijałem się do przodu i tak udało się zdobyć dobre miejsce. Jestem zadowolony – komentuje nasz biegacz. więcej <strong>»</strong>

Jan Antolec 34. w biegu na 50 km w Lahti

05-03-2017
Jan Antolec dobrze zaprezentował się na trasie biegu mężczyzn na dystansie 50 kilometrów techniką dowolną, rozgrywanego w Lahti podczas mistrzostw świata seniorów. Nasz reprezentant zajął 34. miejsce (+ 4 min 40,7 sek), co jest jego najlepszym wynikiem w karierze w indywidualnych zawodach najwyższej rangi. Po złoto sięgnął Kanadyjczyk Alex Harvey, który najlepiej rozegrał finisz i o 0,6 sekundy pokonał Rosjanina Sergeya Ustiugova. Brąz powędrował do Fina Mattiego Heikkinena (+ 1,4 sekundy), a smakiem obejść musiał się Martin Johnsrud Sundby - Norweg zachwiał się na finiszu i zamiast walczyć o medal spadł na piąte miejsce. więcej <strong>»</strong>

Królowa na Polanie!

05-03-2017
To był BIEG! Doping kilku tysięcy kibiców obstawiających trasę w różnych miejscach, wspaniała, słoneczna pogoda, bezpośrednie relacje radiowe i telewizyjne, bardzo wymagająca trasa licząca 50 kilometrów... W roli głównej Królowa Polskich Nart Justyna Kowalczyk! Taki było w sobotę podczas głównej konkurencji Biegu Piastów – rywalizacji na dystansie 50 km techniką klasyczną w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach więcej <strong>»</strong>

MŚ w Lahti: Kornelia Kubińska 24. na 30 km F

04-03-2017
Marit Bjoergen nie miała sobie równych podczas Mistrzostw Świata w Lahti i tym samym w sobotę wywalczyła czwarty złoty medal w Lahti. Norweżka na dystansie 30 km techniką dowolną została mistrzynią świata, pokonują na stadionie o prawie dwie sekundy swoje rodaczki. Srebrny medal powędrował do Heidi Weng, natomiast brąz wywalczyła Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Jedyna w tym biegu reprezentantka Polski - Kornelia Kubińska ukończyła mistrzostwa w Lahti na 24. miejscu. więcej <strong>»</strong>