XVII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

ZIO Pjongczang 2018: Polska sztafeta na 10. miejscu

17-02-2018
Polki w składzie: Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Martyna Galewicz oraz Sylwia Jaśkowiec wywalczyły 10. miejsce w biegu sztafetowym 4 x 5 km podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Norweżki, które na ostatniej prostej pokonały Szwedki. Natomiast po brązowy medal sięgnęły biegaczki z Rosji. więcej <strong>»</strong>

W Tomaszowie Lubelskim zainaugurowano III edycję NPRBN

16-02-2018
W piątek, na trasach biegowych w Tomaszowie Lubelskim zainaugurowano III tej zimy edycję Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Tego dnia zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali na dystansach techniką klasyczną. więcej <strong>»</strong>

Alpen Cup w Zwiesel: Haratyk na ósmym miejscu

16-02-2018
Mateusz Haratyk wywalczył ósme miejsce wśród juniorów w sprincie techniką klasyczną, który rozgrywany był podczas zawodów Alpen Cup w niemieckim Zwiesel. Zwyciężył Włoch Simone Mocellin, natomiast w rywalizacji open triumfował jego rodak Giacomo Gabrielli. więcej <strong>»</strong>

Alpen Cup w Zwiesel: Skinder siódma w sprincie!

16-02-2018
W piątek nasi biegacze oraz biegaczki rozpoczęli trzydniową rywalizację w zawodach Alpen Cup w niemieckim Zwiesel. Wśród juniorek po raz kolejny bardzo dobry wynik w sprincie osiągnęła Monika Skinder, która zajęła siódme miejsce. W rywalizacji juniorek zwycięstwo odniosła Szwajcarka Desiree Steiner. Natomiast w kategorii open triumfowała reprezentantka gospodarzy Laura Gimmler. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: Sukces Dominika Burego!

16-02-2018
Bardzo dobry bieg ma za sobą Dominik Bury, który na dystansie 15 km techniką dowolną uplasował się tuż za czołową "30", na 33. miejscu. W pięknym stylu mistrzostwo olimpijskie wywalczył Dario Cologna. Szwajcar o ponad 18 sekund pokonał Norwega Simena Hegstada Kruegera. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Denis Spitsov. więcej <strong>»</strong>