Jubileusz 95-lecia Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

ZIO Pjongczang 2018: Sukces Dominika Burego!

16-02-2018
Bardzo dobry bieg ma za sobą Dominik Bury, który na dystansie 15 km techniką dowolną uplasował się tuż za czołową "30", na 33. miejscu. W pięknym stylu mistrzostwo olimpijskie wywalczył Dario Cologna. Szwajcar o ponad 18 sekund pokonał Norwega Simena Hegstada Kruegera. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Denis Spitsov. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: S. Jaśkowiec na 24. miejscu

15-02-2018
Sylwia Jaśkowiec już po raz drugi na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wywalczyła lokatę w czołowej "30" zawodów. Nasza reprezentantka ma za sobą bardzo dobry bieg i w czwartek na dystansie 10 km techniką dowolną zajęła 24. miejsce. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została Norweżka Ragnhild Haga, która o ponad 20 sekund pokonała Szwedkę Charlottę Kallę. Brązowe medale zdobyły natomiast Finka Krista Parmakoski oraz Norweżka Marit Bjoergen. więcej <strong>»</strong>

ZIO w Pjongczangu: Kowalczyk i Bury w najlepszej "30"!

13-02-2018
Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w piątym ćwierćfinale i tym samym wywalczyła 22. miejsce w sprincie rozgrywanym techniką klasyczną na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Życiowy wynik w karierze uzyskał Kamil Bury, który w swoim debiucie olimpijskim najpierw awansował do ćwierćfinału, który ukończył na szóstej pozycji i ten rezultat dał mu ostatecznie 30. pozycję. więcej <strong>»</strong>

NPRBN w Tomaszowie Lubelskim - komunikat organizacyjny

13-02-2018
Już w kolejny weekend na trasach biegowych w Tomaszowie Lubelskim rozegrana zostanie trzecia edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Pierwszego dnia zmagań zawodnicy oraz zawodniczki w 10 kategoriach wiekowych walczyć będą na dystansach techniką klasyczną. Natomiast w sobotę odbędą się biegi stylem dowolnym. więcej <strong>»</strong>

ZIO w Pjongczangu: Wielki sukces Kamila Burego!

13-02-2018
Wielki sukces na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu osiągnął już Kamil Bury. Polak, który w Korei debiutuje w tej najważniejszej dla sportowca imprezie, po bardzo dobrym biegu wywalczył awans do ćwierćfinale sprintu. Kamil Bury zajął w eliminacjach 28. miejsce. Zwyciężył Fin Ristomatti Hakola, drugi był Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, a na trzecim miejscu uplasował się Rosjanin Alexander Bolshunov. więcej <strong>»</strong>