Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2011

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

OOM w biegach: sztafety sprinterskie na koniec zmagań

01-03-2017
Ostatnią konkurencją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2017 w biegach narciarskich były sztafety sprinterskie, rozgrywane techniką klasyczną w środę, 1 marca w Zakopanem. więcej <strong>»</strong>

MŚ w Lahti: Dominik Bury 41. w biegu na 15 km

01-03-2017
Ku ogromnej radości tysięcy fińskich fanów bieg na 15 kilometrów techniką klasyczną na mistrzostwach świata w Lahti wygrał reprezentant gospodarzy - Iivo Niskanen, który o 17,9 sekundy wyprzedził Norwega Martina Johnsruda Sundbyego. Brązowy medal zdobył kolejny z Norwegów, Niklas Dyrhaug (+ 31,3 sekundy). Najlepszym z Polaków był dziś Dominik Bury, który ukończył bieg na 41. miejscu (+ 3 min 42,4 sek). Na 63. miejscu znalazł się Paweł Klisz (+ 6 min 15,0 sek), a sklasyfikowany pierwotnie na 60. pozycji Jan Antolec (+ 5 min 34,6 sek) został zdyskwalifikowany za złamanie zasad stylu klasycznego. Maciej Staręga zszedł z trasy i nie ukończył rywalizacji. więcej <strong>»</strong>

OOM: rywalizowali łyżwą na dystansach

28-02-2017
Po dniu przerwy, we wtorek, 28 lutego biegacze i biegaczki powrócili do rywalizacji w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Małopolska 2017. Na trasach biegowych COS Zakopane rywalizowano techniką dowolną na skróconych dystansach - od 5 do 7,5 kilometrów. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk ósma w biegu na 10 km w Lahti

28-02-2017
Justyna Kowalczyk zajęła ósme miejsce w swojej koronnej konkurencji - biegu techniką klasyczną na dystansie 10 kilometrów podczas mistrzostw świata w Lahti. Ex aequo z Polką sklasyfikowano Norweżkę Ingvild Flugstad Oestberg (+ 1 min 34,5 sek). Drugi złoty medal na tych mistrzostwach wywalczyła Norweżka Marit Bjoergen, która o 41 sekund wyprzedziła Szwedkę Charlottę Kallę. Brąz powędrował w ręce Norweżki Astrid Uhrenholdt Jacobsen (+ 55,5 sek). więcej <strong>»</strong>

Niesamowita Nocna Dziesiątka

28-02-2017
W blasku latarek-czołówek, a na trasie także pochodni, 135 zawodników i zawodniczek pokonał dziś wieczorem 10-kilometrową trasę ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej. Po drodze zdobyli Samolot, wdrapali się na Górny Dukt i zjechali szaloną trasą Herberta. Wygrali Tomasz Kałużny i Anna Gałek. więcej <strong>»</strong>