Prezes Apoloniusz Tajner wykładał na UJ

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

PŚ w Lillehammer: Kowalczyk w ćwierćfinale sprintu!

02-12-2016
Justyna Kowalczyk pewnie awansowała do ćwierćfinału sprintu stylem klasycznym, zajmując w kwalifikacjach 19. miejsce. Eliminacje sprintu podczas Pucharu Świata w Lillehammer wygrała Amerykanka Sadie Bjornsen. Drugie miejsce wywalczyła reprezentantka gospodarzy Maiken Caspersen Falla, a trzecia była jej rodaczka Heidi Weng. więcej <strong>»</strong>

PŚ w biegach: Iivo Niskanen wygrywa bieg na 15 km w Kuusamo

27-11-2016
Iivo Niskanen zwyciężył w niedzielnym biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną, rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w fińskim Kuusamo. Reprezentant gospodarzy o 10,2 sekundy wyprzedził Norwega Emila Iversena, a trzeci był kolejny z Norwegów Martin Johnsrud Sundby (+ 11,2 sekundy). więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk dziewiąta w biegu na 10 km

27-11-2016
Drugie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo zakończyły się zwycięstwem Norweżki Marit Bjoergen, która o 4,6 sekundy wyprzedziła Finkę Kristę Parmakoski, a na trzecim miejscu znalazła się Heidi Weng. Justyna Kowalczyk prowadziła na pierwszym punkcie pomiaru czasu, ale w dalszej części dystansu rywalki były szybsze i Polka ukończyła zawody na dziewiątym miejscu (+ 52,4 sekundy). Druga z naszych reprezentantek - Martyna Galewicz była 78. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Ruce: J. Kowalczyk 16. w sprincie klasykiem

26-11-2016
Justyna Kowalczyk zajęła 16. miejsce w sprincie stylem klasycznym, który rozgrywany był w ramach Pucharu Świata w Ruce. Pierwsze w tym sezonie zawody wygrali Szwedka Stina Nilsson oraz Norweg Paal Golberg. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Ruce: Justyna Kowalczyk piąta w kwalifikacjach!

26-11-2016
Rywalizacja w sprincie zainaugurowała Puchar Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017. Bardzo dobrze w kwalifikacjach sprintu stylem klasycznym spisała się Justyna Kowalczyk. Nasza mistrzyni zajęła piąte miejsce i tym samym pewnie awansowała do kolejnego etapu rywalizacji. Zwycięstwo w eliminacjach odniosła reprezentantka gospodarzy - Krista Parmakoski. Natomiast tuż za nią uplasowały się Szwedki - Stina Nilsson oraz Ida Ingemarsdotter. więcej <strong>»</strong>