Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Justyna Kowalczyk wygrywa Bieg Piastów na 50 km!

04-03-2017
Justyna Kowalczyk wygrała sobotni bieg na dystansie 50 km rozgrywany w Jakuszycach podczas Biegu Piastów. Wśród mężczyzn triumfował Czech Pavel Ondrasek. więcej <strong>»</strong>

Słoneczny Bieg Piastów

03-03-2017
Cudowna, słoneczna aura towarzyszyła dzisiejszej rywalizacji podczas 41. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Górach Izerskich z centrum zawodów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Na 30 km techniką dowolną najlepsi okazali się Dusan Kozisek i Róża Łyjak, a na 9 km klasykiem 17-letni Maciej Zdziechowski i Emilia Romanowicz. więcej <strong>»</strong>

Norwegowie wygrywają bieg sztafetowy w Lahti

03-03-2017
Norweska drużyna: Didrik Toenseth, Niklas Dyrhaug, Martin Johnsrud Sundby i Finn Haagen Krogh wygrała piątkowy bieg sztafetowy 4x10 km na mistrzostwach świata w Lahti. Srebro wywalczyli Rosjanie (Andrey Larkov, Alexander Bessmertnykh, Alexey Chervotkin i Sergey Ustiugov), tracąc do Norwegów 4,6 sekundy. O trzecie miejsce walczyli Szwedzi i Finowie, jednak na finiszu przewrócił się Matti Heikkinen i Finlandia zajęła dopiero piąte miejsce. Po brąz sięgnęli Szwedzi w składzie: Daniel Rickardsson, Johan Olsson, Marcus Hellner i Calle Halfvarsson (+ 2 minuty i 31,8 sekundy). więcej <strong>»</strong>

Komunikat organizacyjny Pucharu Grupy AZOTY - Bieg na Igrzyska w Jakuszycach

03-03-2017
W dniach 11-12 marca 2017 roku na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbędzie się finałowa edycja Pucharu Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska". więcej <strong>»</strong>

MŚ w Lahti: Sztafeta kobiet na ósmym miejscu

02-03-2017
Polki w składzie: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska oraz Martyna Galewicz zajęły ósme miejsce w begu sztafetowym 4 x 5 km podczas Mistrzostw Świata w Lahti. Mistrzowski tytuł z Falun obroniły Norweżki, które zdeklasowały rywalki i po raz kolejny sięgnęły po złoto Mistrzostw Świata. więcej <strong>»</strong>