Forum Nordicum w Szklarskiej Porębie 2015

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Kolejne zawody Ligi Małopolskiej zostały rozegrane w Obidowej

01-02-2017
Liga Małopolska SZS, Liga Regionalna Grupy Azoty została rozegrana w Obidowej. W biegach ze startu wspólnego wystartowało prawie 300 uczestników z kilkudziesięciu szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa małopolskiego. więcej <strong>»</strong>

K. Bury 11. w Mistrzostwach Świata U-23 w Park City!

31-01-2017
Rywalizacja sprinterska zainaugurowała zmagania biegaczy narciarskich podczas Mistrzostw Świata U-23, które odbywają się w amerykańskim Park City. Dobry wynik w sprincie techniką klasyczną osiągnął Kamil Bury, który ukończył zawody na 11. miejscu. Złoty medal wywalczył reprezentant Norwegii Fredrik Riseth. Na drugim stopniu podium stanął Rosjanin Alexander Bolshunov, natomiast brąz powędrował w ręce kolejnego norweskiego biegacza Joachima Aurlanda. więcej <strong>»</strong>

MŚ U-23 w Park City: K. Bury dziewiąty w kwalifikacjach!

31-01-2017
Bardzo dobrze Mistrzostwa Świata U-23 rozpoczął Kamil Bury, który w kwalifikacjach sprintu stylem klasycznym zajął dziewiąte miejsce. Eliminacje wśród mężczyzn wygrał reprezentant Rosji Alexander Bolshunov, natomiast wśród kobiet triumfowała Szwedka Anna Dyvik. więcej <strong>»</strong>

Przed na kolejne zawody w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY

31-01-2017
W kolejnym tygodniu startów w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY młodzi biegacze narciarscy z Małopolski spotkają się w Obidowej, Liga Karkonoska będzie walczyć o punkty w Jeleniej Górze. więcej <strong>»</strong>

Ewelina Marcisz czwarta w biegu pościgowym na 5 km

31-01-2017
Ewelina Marcisz zajęła czwarte miejsce w biegu pościgowym kobiet na 5 kilometrów techniką dowolną, rozgrywanym w ramach Uniwersjady w Ałmatach. Nasza reprezentantka straciła 40,1 sekundy do zwyciężczyni - Rosjanki Anny Nechaevskayej. Srebro wywalczyła zawodniczka z Rosji, Lilia Vasilieva (+ 18,1 sek), a brąz reprezentantka Kazachstanu Anna Shevchenko (+ 21,3 sek). więcej <strong>»</strong>