Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu 2013/14 PZN - skoki i biegi narciarskie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Kadra A-mix (fot. A. Kosman / PZN) Kadra A-mix (fot. A. Kosman / PZN)
Biegacze (fot. A. Kosman / PZN) Biegacze (fot. A. Kosman / PZN)

Biegaczki (fot. A. Kosman / PZN) Biegaczki (fot. A. Kosman / PZN)

Mały raport o stanie zdrowia kadry biegowej A-mix

16-10-2012
Kadra biegowa A-mix pod wodzą nowych trenerów Ivana Hudaca i Janusza Krężeloka przygotowuje się do sezonu zimowego. Nie obyło się bez problemów ze zdrowiem (w związku z czym poniżej przedstawiamy mały raport na temat zdrowia kadry), jednak trenerzy są dobrej myśli i liczą, że ciężka praca przyniesie efekty.

W składzie kadry A-mix zaszły dwie zmiany – Mariusz Michałek został odsunięty z powodu stosowania nielegalnego dopingu, natomiast w żeńskiej części kadry próżno szukać nazwiska Marek. Powód jest jednak bardzo miły – Kornelia wyszła za mąż i nosi teraz nazwisko Kubińska. Poprosiliśmy Janusza Krężeloka o informację na temat zdrowia zawodników i zawodniczek.

Janusz Krężelok: Kornelia Kubińska trenowała normalnie, była bardzo dobrze przygotowywana od wiosny. Motorycznie, wydolnościowo i zdrowotnie nie było problemów. W tej chwili czuje jednak ból w mięśniach międzyżebrowych, naciągnęła je na siłowni. Ale generalnie z Kornelią nie ma problemu. Paulina Maciuszek też się już wzięła w garść i solidnie trenuje. Ona z kolei miała problemy z kolanem. Bóle ustępują gdy wchodzi na narty. Teraz już za nami trening stricte siłowy i skocznościowy, a właśnie podczas takiego kolano było najbardziej obciążone. Jeśli ból nie minie, na wiosnę przeprowadzona zostanie artroskopia kolana. Sylwia Jaśkowiec to zawodniczka, która zrobiła duży postęp od wiosny. Generalnie jest ok z jej zdrowiem, realizowała praktycznie cały program szkoleniowy, pracowała solidnie. 

- Agnieszka Szymańczak miała narośl na kości piętowej, która została wycięta i znów odrosła. Teraz jest po operacji pięty. Ma zdjęte szwy, wszystko ładnie się goi, czekamy co dalej. Aga ma tendencję do przerostu tkanki na bliźnie pooperacyjnej, dlatego też potrzebna jest przerwa w treningu, aby nie podrażniać blizny dopóki się ładnie nie zagoi. Oby tym razem było już ok. Przerwa wyniesie około 6 tygodni, dwa już za Agnieszką, czyli został miesiąc. Jeśli chodzi o Ewelinę Marcisz, to ma poważne problemy ze zdrowiem. Czekamy na dokładne wyniki badań, jest pod opieką lekarzy. Trudno powiedzieć kiedy wróci do treningów.

- Natomiast co do męskiej części kadry – Mariusz Michałek, wiadomo, został odsunięty od kadry z powodu dopingu. Reszta trenuje normalnie. Jan Antolec przechodził tego lata artroskopię kolana, wszystko jest w porządku. Jeszcze widać trochę dysproporcję w budowie mięśni obu kończyn, ale cały czas ćwiczy i nie odczuwa bólu. Maciej Staręga, Paweł Klisz i Sebastian Gazurek trenują zgodnie z planem. Pytanie brzmi na ile uda im się podciągnąć już w tym roku. Widać, że już teraz są trochę silniejsi, jest tendencja zwyżkowa. Nie sugerujemy się jednak wynikami badań, ponieważ wykonywaliśmy je z marszu, w trakcie treningów. Nieraz widziałem jak latem wyniki były fantastyczne, a zimą słabe, ponieważ okazywało się, że szczyt formy przyszedł za wcześnie.

- Od 15 października trenujemy w Ramsau i będziemy tam przez dwa tygodnie. Potem wyruszymy do fińskiego Muonio, gdzie weźmiemy udział w zawodach FIS. Co do startów w Pucharze Świata – dopiero w Skandynawii zdecydujemy kto w nich wystąpi. Kwota startowa na początek sezonu to 3 kobiety w biegach długodystansowych i 4 w sprintach oraz 2 mężczyzn w sprintach i na dystansach. Oczywiście trzeba też spełnić wymagania dotyczące FIS-punktów. Zobaczymy jak będzie dalej ze zdrowiem kadry, jak przebiegną zgrupowania na śniegu, pobyt w Skandynawii. Jeśli wszystko będzie ok, to ja jestem dobrej myśli co do zbliżającej się zimy.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~Fanka   Data: 2012-10-24 08:01:54

Zyczę wszystkim powodzenia oraz udanego sezonu zimowego. Oraz zdrowia oby wszyscy byli zdrowi. Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia dla Kornelii.

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.