Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu 2009/10 i programu LOTOS Cup

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

AktualnościKowalczyk i Bury ze złotymi medalami na dystansach!

31-03-2019
W niedzielę, 31 marca 2019 na Polanie Jakuszyckiej zakończyliśmy rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Ostatniego dnia zmagań uczestnicy walczyli o medale na dystansach techniką klasyczną. W biegu kobiet na dystansie 15 km bezkonkurencyjna była Justyna Kowalczyk z KS AZS AWF Katowice. Natomiast wśród mężczyzn na dystansie 30 km triumfował Dominik Bury, reprezentujący barwy klubu MKS Istebna.


W promieniach słońca i na bardzo dobrze przygotowanej trasie narciarze rywalizowali na Polanie Jakuszyckiej w finałowym dniu Mistrzostw Polski. Tego dnia o medale walczyli nie tylko seniorzy, ale również młodzieżowcy oraz juniorzy.

Kolejny tytuł mistrzyni Polski zdobyła Justyna Kowalczyk, która jako pierwsza pewnie przekroczyła linię mety. Obok naszej mistrzyni na podium stanęły dwie reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Srebro wywalczyła Urszula Łętocha, a brązową medalistą została Weronika Kaleta. - Jestem zadowolona z tego biegu, że na koniec sezonu udało mi się dobrze pobiec i zdobyć ten srebrny medal - mówi Urszula Łętocha. - Starałam się biec swoim tempem, bo był to jednak dystans 15 km i tempo biegu trzeba dopasować do swoich możliwości. Justyna była poza zasięgiem, bo cały czas prezentuje bardzo wysoki poziom, dlatego moim celem było jak najlepsze pokonanie tego dystansu - dodaje wicemistrzyni Polski.


Z pierwszego w karierze tytułu mistrza Polski na dystansie 30 km cieszył się dzisiaj Dominik Bury. Zawodnik MKS Istebna bardzo dobrze taktycznie rozegrał ten bieg i na ostatnim kółku oderwał się od rywali i jako pierwszy finiszował do mety. - Bardzo fajnie się czuję po tym biegu i jestem zadowolony, że w końcu udało się wygrać bieg na 30 km - opowiada z uśmiechem na twarzy świeżo upieczony mistrz Polski. - Zwycięstwo wcale łatwo mi nie przyszło, ale na szczęście warunki dopisały. W nocy troszkę zmroziło, więc trasa była w miarę szybka, także bardzo przyjemny bieg w fajnej atmosferze - dodaje Bury. - Próbowałem oderwać się od grupy po 15 km, ale stwierdziłem później, że tych sił może zabraknąć na koniec, dlatego wolałem nie ryzykować i na ostatnich trzech kilometrach zaatakować i to się udało - dodaje.

Wicemistrzem Polski został Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jan Antolec, reprezentujący barwy katowickiego AZS-u.

Medalistki Młodzieżowych Mistrzostw Polski
  1. Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Klaudia Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
  3. Anna Bielecka - UKS Rawa Siedlce

Medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski
  1. Dominik Bury - MKS Istebna
  2. Michał Skowron - MKS Karkonosze
  3. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka

Medalistki Mistrzostw Polski Juniorów - Juniorka A
  1. Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
  2. Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
  3. Marcelina Wojtyła - MKS Istebna
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.