Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Minister Sportu i Turystyki w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

MŚ w Seefeld: koncert Izy Marcisz

28-02-2019
Polska sztafeta kobiet 4x5 kilometrów, biegnąca w składzie: Monika Skinder, Justyna Kowalczyk, Izabela Marcisz i Urszula Łętocha, zajęła 13. miejsce w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld.

- To wynik trochę poniżej oczekiwań, bo celem było zajęcie miejsca w "12". Nie wyszło. Cóż zrobić. Taki dzień. Wiedzieliśmy, że bardzo wiele będzie zależeć od tego, jak na pierwsze zmianie spisze się Monika Skinder. Mogło być dobrze, ale mogło być też słabiej. W czwartek Monika nie miała jednak swojego dnia. Wydaje mi się, że ja i Iza zrobiłyśmy swoją robotę. Ulka też pobiegła swoje. Na tyle, na ile jest przygotowana - mówiła Justyna Kowalczyk, asystentka Aleksandra Wierietielnego, trenera kadry.

Słabiej spisała się Skinder, która zanotowała spore straty. Dla niej ostatni czas był jednak bardzo intensywny w starty i być może zapłaciła za to cenę. - Jestem niezadowolona. Nie wykonałam dobrze swojej pracy. Muszę się teraz pozbierać - powiedziała 17-latka.

Straty próbowała nadrabiać Kowalczyk Nasza dwukrotna mistrzyni olimpijska goniła rywalki i Marcisz wypuściła na zmianę na 14. pozycji. 18-latka pobiegła znakomicie. Przesunęła naszą sztafetę na 11. miejsce, notując czwarty wynik na swojej zmianie. - Jestem bardzo zadowolona ze swojego biegu, ale bardzo też lubię pięć kilometrów "łyżwą". Zresztą w ogóle lubię ten styl. Dostałam zadanie i chciałam je wypełnić jak najlepiej - cieszyła się Marcisz.

Ostatnią w naszej sztafecie była Łętocha. W pewnym momencie wyprowadziła ona polską drużynę na 10. miejsce, ale potem opadła z sił. Ostatecznie linię mety minęła 13. - To był pierwszy start tej sztafety w nowym składzie. Trzeba wykorzystać ten potencjał juniorek i to, że mają stworzone takie warunki - powiedziała Łętocha.

Mistrzyniami świata zostały Szwedki, które triumfowały przed Norweżkami i Rosjankami.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.