Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Pierwszy dzień MŚ w Lahti: Ceremonia Otwarcia - środa, 22.02.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. Paweł Żółkiewski) (Wszystkie fot. Paweł...Inauguracja Pucharu Polski w Tomaszowie Lubelskim za nami

06-09-2018
W niedzielę, 2 września 2018 roku na torze nartorolkowym w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Inauguracja cyklu  zawodów Pucharu  Polski XX Puchar Lubelszczyzny w biegach na nartorolkach. Było to prawdziwe święto nartorolkowe. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogli sprawdzić się w biegach sprinterskich na 1000 m oraz w super atrakcyjnej konkurencji - sprintu na 100 metrów o Puchar Krismara. Organizatorem zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Narciarski z  siedzibą  w Tomaszowie  Lubelskim we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, Starostwem Tomaszowskim i Burmistrzem Miasta Tomaszów Lubelski.

Całość zawodów swoim patronatem objął Polski Związek Narciarski, który w tym roku przygotował jednakowy sprzęt dla wszystkich zawodników, tak więc wszyscy mieli równe warunki do rywalizacji. W tomaszowskich zawodach udział mogli wziąć praktycznie wszyscy, konkurencje były przeprowadzane w kategoriach od MASTERS do najmłodszych kilkuletnich dzieci.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły biegi kwalifikacyjne na czas. Dystans 1000 m był dla wszystkich ten sam, a sprzęt również był jednakowy dla wszystkich, dlatego można porównać sobie czasy poszczególnych kategorii. Najlepsze czasy kwalifikacji open ze wszystkich uczestników uzyskały: Monika Skinder, Anna Berezecka i Katarzyna Sendecka - wszystkie zawodniczki reprezentują barwy klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, a  wśród mężczyzn odpowiednio Posiadał Arkadiusz – Rawa Siedlce, Antolec Kacper AZS AWF Katowice i Sobiczewski Piotr – Rawa Siedlce.

Po  w tym wstępie zawodnicy  przystąpili do zmagań w ramach V Pucharu Krismara w walce na nartorolkach szybkich na dystansie  100 m. Za pobicie rekordów Polski z roku ubiegłego /Maciej Staręgą 11:582 sek i Monika Skinder – 12:856/ sponsor zawodów wyznaczył dodatkową premię finansową. Monika Skinder uporała się ze swoim własnym rekordem Polski i tym samym wykazała się w całości zawodów bardzo dobrą formą. Warto dodać, że Monika obecnie trenuje w kadrze kobiet pod kierunkiem Aleksandra  Wierietielnego, którego asystentką została Justyna Kowalczyk. Nowy rekord Polski wynosi od 2 września 12.577 sekundy i jest lepszy od ubiegłorocznego o 269 setnych sekund.

W  zawodach na 100 metrów premie finansowe dotyczyły trzech pierwszych miejsc i tak wśród kobiet trzy pierwsze miejsca wywalczyły zawodniczki MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w kolejności: Monika Skinder, Anna  Berezecka i Magdalena  Kuśmierz. Wśród mężczyzn zwyciężył Jan Żółkiewski – MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski przed Arkadiuszem Posiadałą i Piotrem Sobiczewskim - obaj UKS RAWA Siedlce. Jankowi Żółkiewskiemu do pobicia rekordu Polski zabrakło 0,251 sekundy.

Po tej części zawodów zawodnicy zostali rozstawieni na podstawie kwalifikacji do biegów ćwierćfinałowych, po których rozegrali półfinały i finały w walce bezpośredniej o miejsca. Ostatecznie  w kategoriach Pucharu Polski zwyciężyli. 
  • SENIOR/KA - Anna Bielecka i Arkadiusz Posiadała (oboje UKS Rawa Siedlce)
  • JUNIOR/KA A  - Katarzyna Sendecka i Jan Żółkiewski (oboje MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)
  • JUNIOR/KA B  - Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce
  • JUNIOR/KA C - Rozalia Prokurat z UKS Rawa Siedlce i Emil Koper z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

W kategoriach masters zwyciężył Ryszard Koprowski i Dorota Stokfisz. W młodszej kategorii masters triumfował Dariusz Grządziel z Ustrzyk Dolnych. W  kategoriach dzieci zwyciężali odpowiednio w juniorach/kach D  Szymon Bełz i Weronika Juzeluk - oboje MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, a w juniorach/kach E – Dmain Muca – MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów lubelski i Dominika Krajcer IKS Rawa Siedlce.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski będą zarówno Mistrzostwami Polski i rozegrane zostaną  w Jeleniej Górze, a następnie  rywalizacja przeniesie się do Istebnej i Bystrej.

Więcej informacji, galerie zdjęć oraz wyniki sportowe jak zawsze można znaleźć na stronie www.lozn.org.pl.

Źródło: Waldemar Kołcun / LOZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.