Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XIX Konferencja PZN w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

(Fot. LOZN) (Fot. LOZN)


Inauguracja Pucharu Polski PZN w Tomaszowie Lubelskim

06-09-2017
W dniach 2-3 września 2017 roku obyła się Inauguracja cyklu zawodów Pucharu Polski PZN 2017 w biegach na nartorolkach. Było to prawdziwe  święto nartorolkowe. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogli sprawdzić się w biegach sprinterskich oraz biegach długich, a dla tych, co pragną więcej szybkości zorganizowano bieg na 100 m. Organizatorem zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Narciarski z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim we współpracy z MSiT, Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, Starostwem Tomaszowskim i Burmistrzem Miasta Tomaszów Lubelski. 

W Tomaszowskich zawodach udział mogli wziąć praktycznie wszyscy, ponieważ rywalizacja toczyła się w kategoriach wiekowych od MASTERS do najmłodszych kilkuletnich dzieci. Pierwszego dnia podczas rozgrywania sprintów na 1000 m w najstarszej kategorii masters 60 wygrał Leszek Kleszczyński z Tomaszowa Lubelskiego. W kolejnej kategorii masters 50 zwyciężył Robert Sadowski z drużyny skipol.pl TEAM-u, a w masters 40 triumfował Damian Ciborowski z KS Speed Jasło.

W kategorii senior zaliczanej do Pucharu Polski zwyciężył nie kto inny jak Maciej Staręga - reprezentujący klub UKS Rawa Siedlce. Maciej Staręga to niewątpliwie najlepszy narciarz biegowy w Polsce i w sprintach zalicza się do światowej czołówki. Staręga wykorzystał przerwę w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang i przyjechał na startowe przetarcie w sprintach do Tomaszowa Lubelskiego. Jak na Mistrza przystało najpierw uzyskał  najlepszy czas kwalifikacji na 1000 m, a następnie zwyciężył w sprincie ze startu wspólnego.

Wśród juniorów A najlepszy okazał się Łukasz Bachleda z KS Obidowiec Obidowa, a w juniorach B triumfował zawodnik gospodarzy MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski Bartosz Głaz, który pokonał wszystkich swoich rywali. W kategorii junior C zwycięstwo odniósł Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce. Wśród seniorek zwyciężyła zawodniczka również klubu z Siedlec Anna Bielecka, w juniorkach B najlepsza okazała się Monika Skinder, reprezentująca miejscowy MULKS Grupa OSCAR, a w kategorii juniorek C triumfowała Anna Berezecka również z MULKS Tomaszów Lubelski.

Zwycięzcy młodszych kategorii:

Junior D1 - Michał Okniński (UKS Rawa Siedlce)
Junior D2 - Maciej Dubas (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
Junior E1 - Michał Nizio (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
Junior E2 - Damian Muca (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
Junior F - Mateusz Niedziółka (UKS Rawa Siedlce)
Juniorka D1 - Kamila Harbuz (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
Juniorka D2 - Martyna Więcławek (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
Juniorka E1 - Weronika Juzeluk (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
Juniorka E2 - Dominika Krajcer (UKS Rawa Siedlce)
Juniorka F - Aleksandra Butyńska (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
 
Dodatkową atrakcją podczas pierwszego dnia zawodów była 4-ta Tomaszowska Setka o Puchar Krismara, czyli bieg na dystansie 100 metrów. Nartorolki na szybkich kołach i łożyskach na potrzeby zawodów przygotowała Firma Rolspeed z Supraśla. Wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Staręga, który ustanowił nowy rekord Polski, uzyskując czas 11,582 s. Poprzedni rekord należał do Arkadiusza Posiadały i wynosił 11,74 s. Kolejne  miejsca zajęli Jan Żółkiewski (11:933 s.) MULKS GRUPA OSCAR i Arkadiusz Posiadała (12:053) z Rawy Siedlec. Natomiast wśród kobiet z czasem 12,836 s. triumfowała Monika Skinder, która również poprawiła swój ubiegłoroczny wynik - 12,98s. Kolejne miejsca zajęły Rozalia Prokurat (13:635) i Anna Berezecka (13:668) z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.  

W drugim dniu zawodów odbyły się biegi dystansowe stylem dowolnym, a zawodnicy w bardzo trudnych warunkach (duże opady deszczu) zmierzyli się na 7-kilometrowej pętli Tomaszów-Pasieki-Tomaszów. Podziękowania w tym miejscu kierujemy do Komendy Powiatowej Policji i dla Straży Granicznej, które to służby profesjonalnie zabezpieczyły trasę zawodów. Wśród kobiet na dystansie 14 km rywalizowały seniorki oraz juniorki B i to młodsze zawodniczki okazały się zdecydowanie szybsze od starszych koleżanek. Najlepsza była Monika Skinder (MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski), która o ponad 4 minuty wyprzedziła klubowe koleżanki - Magdalenę Kuśmierz i Katarzynę Sendecką. Czwarty czas open uzyskała najlepsza wśród seniorek Joanna Bronisz z UKS Rawa Siedlce. Wśród mężczyzn na dystansie 14 km najlepszy rezultat również uzyskał junior B, reprezentujący MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski - Bartosz Głaz. 2,4 sekundy wolniejszy był jedyny junior A Łukasz Bachleda (KS Obidowiec Obidowa), a trzeci czas uzyskał Jan Żółkiewski z tomaszowskiego MULKS-u. Czwarty czas open uzyskał najlepszy wśród seniorów Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce).

Wśród amatorów najlepszy okazał się Damian Ciborowski z KS Speed Jasło przed Hubertem Paszkowskim i Robertem Sadowskim (obaj skipol.pl TEAM), który wygrał w kategorii 50+. W rywalizacji juniorów i juniorek C na dystansie 7 km najlepsi okazali się Piotr Sobiczewski i Rozalia Prokurat (oboje UKS Rawa Siedlce). Młodsi zawodnicy mieli do pokonania dystans 3 km, tu bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. Wśród juniorów D wygrał Maciej Dubas, w kategorii junior E triumfował Antoni Żółkiewski, najlepszą juniorką D okazała się Kamila Harbuz, a kategorię juniorek E wygrała Weronika Juzeluk.
Źródło: Informacja prasowa LOZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.