Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Forum Nordicum w Szklarskiej Porębie 2015

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Kamil Fundanicz (fot. PZN) Kamil Fundanicz (fot. PZN)

Kamil Fundanicz ocenia przygotowania do sezonu

18-11-2015
Już w najbliższy weekend w szwedzkim Gallivare rozegrane zostaną zawody FIS w biegach narciarskich, które dla naszych narciarzy będą sprawdzianem przed rozpoczynającym się w kolejny weekend Pucharem Świata. Już za kilka dni w sprincie stylem klasycznym oraz biegu na dystansie 15 km łyżwą powalczą: Maciej Staręga, Konrad Motor, Jan Antolec i Paweł Klisz. O treningach w Gallivare i ostatniej prostej do sezonu opowiada trener Kamil Fundanicz.

Ostatnim etapem przygotowań do sezonu zimowego dla naszych biegaczy są treningi w szwedzkim Gallivare. - Od 9 listopada z grupą mężczyzn jesteśmy w szwedzkim Gallivare. Jak już wiecie z mediów grupa kobiet mówiąc potocznie rozsypała się. Część zawodniczek leczy kontuzje, a ta druga realizuje się na podłożu osobistym. Serdecznie Wszystkie pozdrawiam. Dlatego nasza praca skupia się tylko na mężczyznach. Jesteśmy zadowoleni z treningów w Gallivare, bo mamy tu bardzo dobry kompleks sportowy, który zabezpiecza nasze potrzeby - wyjaśnia Kamil Fundanicz, asystent trenera Miroslava Petraska.   

Tradycyjnie tuż przed inauguracją Pucharu Świata naszych zawodników czeka sprawdzian w zawodach FIS. - W dniach 21-22 listopada wystartujemy w zawodach FIS w Gallivare. Program zawodów jest podobny do tego na pierwszym Pucharze Świata, dochodzi tam tylko 10 km klasykiem w ostatni dzień zawodów. Natomiast w Gallivare czeka nas sprint klasykiem i 15 km łyżwą, co jednak nie ma dla nas większego znaczenia. Aktualnie realizujemy dość mocno intensywne mikrocykle, które z pewnością pozostawią ślad w organizmach naszych zawodników na czas zawodów w Galivare. Zakładamy jednak, że z każdym tygodniem będzie lepiej - przyznaje trener Fundanicz.

Z Gallivare Kadra A-mix w biegach narciarskich uda się prosto do Kuusamo, gdzie nastąpi inauguracja Pucharu Świata. - 25 listopada przejeżdżamy na pierwszy Puchar Świata w fińskim Kuusamo, gdzie wystartuje trójka naszych zawodników i będzie to Maciej Staręga, Konrad Motor i Jan Antolec. Paweł Klisz ze względu na dość późne wejście w trening po zabiegu, po zawodach w Gallivare będzie "pauzował" do Lillehammer, gdzie wystartujemy tylko w sztafecie. Przypominam, że w tym roku póki co mamy tylko dwa miejsca dla mężczyzn w Pucharze Świata, w turach jest ich trzy. Będziemy starać sie sprawiedliwie dzielić te miejsca według predyspozycji zawodników - stwierdza Kamil Fundanicz.

Kamil Fundanicz podkreśla, że sztab szkoleniowy liczy w tym sezonie na dobre wyniki indywidualne Macieja Staręgi oraz poprawę lokaty naszej drużyny w biegach sztafetowych. - Naszym głównym celem są starty w zawodach Pucharu Świata, które rozegrane będą w Europie. Po Pucharze Świata w Planicy będziemy mieli czas na przygotowanie się do drugiej części sezonu, gdzie chcemy dobrze wystąpić w Lahti, Mistrzostwach Świata U-23, które są głównym celem Konrada i w Ski Tour Kanada. Każdy z zawodników wie, jakie mamy indywidualne oczekiwania wobec niego w trakcie całego sezonu. Znamy również ich ambicje wobec samych siebie. To pracowici chłopcy, którzy z każdym tygodniem zaczynają coraz więcej rozumieć. Dużą rolę odgrywa tu Maciej Staręga i Martin Jaks (cały czas trenujący z naszą grupą), których chłopcy wciąż "gonią". Co działa dobrze dla obu stron. Staramy się, aby wszyscy dobrze funkcjonowali jako grupa. Zależy nam na sztafecie bo, to zupełnie inne zawody niż biegi indywidualne. Jesteśmy realistami i wiemy, że na spektakularną poprawę wyników indywidualnych nie możemy liczyć. Ciężko jest przeskoczyć o 40 pozycji. Co jednak nie oznacza, że Macieja Staręgę nie stać na jakieś mocne "fajerwerki". Przeskoczyć 4-5 pozycji w biegach sztafetowych jest dużo łatwiej. Byłby to dla nas niewątpliwie duży sukces, gdybyśmy potrafili nawiązywać walkę ze sztafetami z pierwszej 12. Dałoby to nam dużo motywacji do jeszcze cięższej pracy - przyznaje szkoleniowiec.

- Wierzymy w chłopaków, są młodzi i perspektywiczni, widzimy w nich potencjał. Mam wielką nadzieję, że pozytywnie nas zaskoczą, nie tylko Maciej Staręga, ale również  pozostali nasi reprezentanci
- podsumowuje. 
Źródło: Kamil Fundanicz + Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.