Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2013

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Urszula Łętocha trzy razy na podium Slavic Cup

27-02-2017
W dniach 24-26 lutego w Jabloncu nad Nisou w Czechach odbywały się kolejne zawody z cyklu Slavic Cup w biegach narciarskich z udziałem naszych reprezentantów. Bardzo dobrze zaprezentowała się Urszula Łętocha, zajmując trzecie miejsce w biegu na 2 kilometry łyżwą, następnie wygrywając bieg na 5 kilometrów klasykiem, a na koniec w biegu pościgowym na 5 kilometrów techniką dowolną uplasowała się na trzeciej pozycji. Szansę na podium w ostatnim biegu miał też Kamil Bury, ósmy w pierwszym biegu na 3 km klasykiem łyżwą. W kończącym weekend startów biegu pościgowym biegł na drugim miejscu, ale po upadku nie był w stanie kontynuować udziału w zawodach. więcej <strong>»</strong>

Pierwszy Memoriał Stanisława Michonia

27-02-2017
- Dla Staszka! - było w niedzielę, 26 lutego słychać wśród 220 uczestników biegu na 15 km klasykiem - pierwszego Memoriału Stanisława Michonia. W gronie startujących było wielu bardzo znajomych znajomych trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów na głównym dystansie. więcej <strong>»</strong>

OOM w biegach narciarskich: rywalizowali w biegu łączonym i na dystansach

27-02-2017
Za nami druga konkurencja XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Małopolskie 2017 w biegach narciarskich. W niedzielę, 26 lutego na trasach COS Zakopane Juniorzy A i B oraz Juniorki A i B rywalizowali w biegu łączonym i na dystansach. więcej <strong>»</strong>

MŚ w Lahti: Polacy w czołowej "10" team sprintu

26-02-2017
Norweżki i Rosjanie wywalczyli złote medale Mistrzostw Świata w Lahti w sprincie drużynowym rozgrywanym stylem klasycznym. Ewelina Marcisz wspólnie z Justyną Kowalczyk ukończyła rywalizację na dziewiątym miejscu, natomiast Dominik Bury w parze z Maciejem Staręgą zajęli 10. pozycję. więcej <strong>»</strong>

MŚ: Polacy w finale sprintu drużynowego w Lahti!

26-02-2017
W niedzielne przedpołudnie rozegrane zostały półfinały sprintów drużynowych kobiet i mężczyzn na trasach biegowych w Lahti. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski, którzy w komplecie awansowali do finału Mistrzostwa Świata w tej konkurencji. Ewelina Marcisz i Justyna Kowalczyk zajęły w swoim biegu półfinałowym piąte miejsce i tym samym z 10. czasem weszły do finału. Natomiast w rywalizacji mężczyzn piątą pozycję wywalczyli również Dominik Bury w parze z Maciejem Staręgą, którzy także z 10. czasem awansowali do finału Mistrzostw Świata w Lahti. więcej <strong>»</strong>